15 травня Лухтай Анастасія та Михайліченко Владислава, учениці 10 класу КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот», відвідали Міжнародну науково-практичну офлайн-онлайн конференцію учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців «Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості», яка проводилася на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди».

На пленарному засіданні конференції Лухтай Анастасія мала змогу презентувати свій виступ «ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ КОПІНГ-СТРАТЕГІЙ У ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ – ВОЇНІВ АТО».

Учениця зазначила, що дана тема на сьогоднішній день є досить актуальною, адже вплив на суспільство України такої непередбачено тривалої, руйнівної стресової події як війна, важко переоцінити. Відомо, що безслідно нічого не минає, і війна – не виняток. Кожній людині доводиться стикатися з життєвими труднощами, проте участь у бойових діях є найбільш інтенсивним стресором, який тільки можна пережити. Тому для людей, які мали досвід бойових дій, він є найбільш психотравматичним. Уникнення посттравматичного стресового синдрому потребує від бійця володіння методами опанування собою, набуття навичок адекватного реагування на стрес-фактори, вироблення ефективних способів поведінки у кризових ситуаціях, що підвищує його потенціал, змобілізованість та стресостійкість.

Будь-які військові дії нещадно впливають на психофізичне  здоров’я бійців, завдаючи потужної психотравматики. Як військові, так і мирні громадяни постійно зазнають руйнівного впливу стресогенних факторів, а тому потребують психологічної підтримки. Тому свідоме володіння стратегіями реагування на стресові ситуації допоможуть кожному бійцю швидше адаптуватися до умов бойових дій, сприятимуть розвитку стресостійкості та бойової готовності. Бійці будуть здатні конструктивно долати психотравматичні ситуації з мінімальними психофізичними втратами, що у майбутньому полегшить процеси їхньої реабілітації та ресоціалізації.