1960 рік – засновано Переяслав-Хмельницьку школу-інтернат
1989 рік – після відкриття 10 класу школа-інтернат отримала назву «Переяслав-Хмельницька загальноосвітня середня школа-інтернат з поглибленим вивченням української народної творчості»
1996 рік – школу-інтернат реорганізовано в Переяслав-Хмельницький обласний ліцей мистецтв інтернатного типу згідно наказу №216 від 25.06. 1996 року, виданий управлінням освіти КОДА
1997 рік – відбувалася реорганізація ліцею мистецтв в Переяслав-Хмельницьку обласну школу-інтернат для сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, згідно наказу управління освіти і науки КОДА №100 від 02.06.1997р.
2003 рік – Переяслав-Хмельницьку обласну школу-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було реорганізовано в Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 05.05.2003 р. № 245
2009 рік – Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, реорганізовано у Комунальний заклад Київської обласної ради “Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат”
(рішення чергової 25 сесії Київської обласної ради № 524-25-V)
У 2013 році Комунальний заклад Київської обласної ради “Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат” відповідно до рішення Київської обласної ради від 16.05.2013 № 603-32-VI «Про затвердження Обласного плану створення освітніх округів та модернізації мережі навчальних закладів, у тому числі шкіл-інтернатів» та розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 26.06.2013 №249 «Про реорганізацію Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат» реорганізовано у Комунальний заклад Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»
У 2017 році відповідно до наказу (№ 213 від 22.06.2017р.) департаменту освіти і науки КОДА Комунальний заклад Київської обласної ради “Переяслав-Хмельницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів” реорганізовано у Комунальний заклад Київської обласної ради “Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат “Патріот”.