22 квітня для учнів-членів наукового відділення  літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Київське обласне територіальне відділення МАН Київщини до 35-річчя Чорнобильської трагедії проводило заняття літературної студії «Полин – трава гірка».

До даного заходу долучилися і юні дослідники ліцею-інтернату Левченко Таісія, Бумар Олександра, Левченко Юлія, Вепрецька Дарія та учитель української мови Кабаняча Л.М.

Для учнівської молоді було підготовлено відео «Аварія на Чорнобильській АЕС: погляд на проблему сучасників». Його авторка Шамрай Г.В., яка координує роботу МАН у Коцюбинській СТГ, намагалася своєю роботою показати сьогоднішньому поколінню жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи. Важливе значення в її відеорепортажах мала згадка про справжніх героїв, які пожертвували своїм життям і здоров’ям, аби врятувати нашу землю від смертоносної радіації.

Звісно, не були випадковими – зворушливі поезії Івана Драча, Ліни Костенко, Ганни Чубач, а  також уривки з прози Володимира Яворівського. Вони з біллю у серці прагнули донести українцям сумні сторінки з історії порятунку людства, про те, що ніколи не повинно повертатися.

Можливо, ці події минулого стануть предметом наукових досліджень учнів.