05.02.2020 року учні 10-Б класу КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» відвідали музей кобзарства, що входить до складу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».
Наш клас прийшов вшанувати пам’ять відомого українського музикознавця-фольклориста Климентія Васильовича Квітки, якому в цей час виповнюється 140 років. Під час зустрічі з працівниками музею ліцеїсти дізналися, що 4 лютого 1880 року, на Сумщині, у родині нащадків українських козаків, народився Климент Васильович Квітка — майбутній юрист, учений, видатний представник вітчизняної етномузикології, професор Московської консерваторії і засновник Кабінету народної музики, тепер Науковий центр народної музики імені К. В. Квітки, однодумець і коханий чоловік Лесі Українки.
Квітка зібрав понад 6000 українських, російських, білоруських та інших народних пісень. Відігравав важливу роль в ініціативі щодо збереження кобзарської музики за допомогою запису звуку завдяки нещодавно винайденому фонографу. Зробив унікальні записи на фонографі дум кобзаря Гната Гончаренка, голосів Лесі Українки та Івана Франка. Його не даремно називають основоположником української музичної етнографії.
Перед нами виступав Микола Товкайло, якого знають не лише як бандуриста та фольклориста, а також як кандидат історичних наук, учасник революції Гідності в 2014 році, майстра Київського кобзарського цеху. У його чудовому виконанні прозвучали українські народні пісні, збиранню і вивченню яких Климент Квітка присвятив своє життя і талант. У супроводі струнних інструментів ліцеїсти виконали народну пісню «Подоляночка». Десятикласники також мали можливість спробували пограти на кобзі, лірі та бандурі, уявивши себе кобзарями.