25 квітня 2019 р. учні 9-го класу КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» відвідали Меморіальний музей Г.С. Сковороди. Старший науковий співробітник Інна Більченко прочитала цікаву лекцію, яка  ознайомила учнів з відомим мандрівником Григорієм Сковородою  та особливостями його буремного життя. Учні пройшлися колишніми класними аудиторіями Переяславського колегіуму, змогли посидіти за столами на лавах, ознайомитися з навчальними підручниками XVIII- ХІХ ст. Побачили народні музичні інструменти, на більшості з яких вмів грати видатний філософ. Із захопленням ліцеїсти розглядали старовинні меблі, що навіювали атмосферу  XVIII- ХІХ ст.

Юні слухачі ознайомились із життям і неповторною творчою спадщиною невтомного шукача істини, який проповідував гармонію природи і світу, боротьбу з бездуховністю людини. Учні були вражені цікавою екскурсією, вони задавали безліч  запитання, розповідали свої цікаві факти, які знали  про геніальну постать педагога, філософа –  Григорія Савовича Сковороду.