22 квітня у НІЕЗ «Переяслав» відкрилась «Світлиця народної іграшки». При світлиці започатковано роботу «Школа лялькарства» та «Школа писанкарства». У світлиці відбуватимуться різноманітні майстер-класи, виставки та народознавчі заходи. Відвідувачі не лише можуть побачити представлені предмети народного побуту, а й потримати їх у руках.

На передодні свята Великодня світлиця убралась у вишиті рушники, на стінах представлені пасхальні листівки, виставлені Великодні ляльки-мотанки та колекція писанок.

Першими відвідувачами «Світлиця народної іграшки» стали учні 6-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» та їх вихователь Дігтяр Любов Петрівна. Захід розпочався з розповіді старшого наукового співробітника НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переслав» Наталії Миколаївни Ревеги, яка розповіла дітям про різновиди великодніх яєць. Ліцеїсти навчилися відрізняти писанку від крашанки, крапанку та дряпанки.