26 квітня 2021 року в Україні відзначають 35 – роковини Чорнобильської трагедії

розміщено в: Новини | 0

35 років тому мирне небо Чорнобиля вкрилося невидимими частинками смертоносної радіації, 35 років тому мирний атом вирвався на волю аби показати свою страшну, руйнівну силу людям, 35 років тому з’явилась нова адреса мужності – ЧОРНОБИЛЬ.

Час не загоює чорнобильських ран, не видаляє із пам’яті події гарячого квітня 1986 року, не стерає з пам’яті імена Героїв Чорнобиля, які своєю жертовністю зупинили ядерну катастрофу. Перед кожним із Вас, шановні ліквідатори, доземно схиляємо голови, низький уклін Вам і шана, адже ціною Ваших життів, Вашого здоров’я людство має майбутнє. Звертаємось до кожного, знайдіть у своєму сьогоднішньому графіку хвилинку і вшануйте пам’ять загиблих Герої Чорнобиля, завдяки їм ми живемо.

Довідково “26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд у результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, у результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.