Відбулось урочисте відкриття тематичної виставки “Соборність України. Сила нації – в єдності”

22 січня в актовій залі ліцею-інтернату “Патріот” відбулось урочисте відкриття тематичної виставки НІЕЗ “Переяслав” під назвою “Соборність України. Сила нації – в єдності”.

Виставку презентували наукові співробітники Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”, доповнювали пісні та вірші у виконанні Анни Іфтоді (директор музичної школи ім. Синпці), ліцеїстів, вихованки міської музичної школи.

Матеріали, представлені в експозиції, розповідають про хід об’єднання України у 1919р., про формування почуття єднання нації, про події Революції Гідності та Майдану 2014 р., легендарних переяславців – учасників Майдану, зокрема, Ярослава Потапенка. Серед запрошених гостей мама та дружина Ярослава Потапенка, мама Галущенка Андрія (позивний “Ендрю”), очевидці подій 1991р., Революції Гідності, мер міста, військовослужбовці, ліцеїсти, представники місцевих ЗМІ. Ведучим урочистостей виступив Юрій Бобровник ( МГО “Незалежна асоціація молоді” ).

«Сьогодні ми відкриваємо тематичну виставку “Соборність України. Сила нації – в єдності” приурочину до 101-ї річниці Соборності України. Нині ідея Соборності набуває нового змісту та нової актуальності. Від зовнішньої соборності ми повинні прийти до розуміння необхідності єднання внутрішнього – всередині територіально соборної України, до розуміння миру, злагоди, єднання навколо розвитку країни.Разом з тим, зовнішній ворог не сприймає  цих ідей українців і вже шостий рік намагається позбавити нас своєї ідентичності та власної країни. Ось тому і актуальна тема виставки як для історії України, так і для нашого сьогодення», – зазначив у своїй вітальній промові директор ліцею-інтернату Василь Козій.

Виставка працюватиме у актовій залі ліцею-інтернату “Патріот” до 29 січня 2020 р. з 9.00 до 17.00 Вхід вільний.

Детальну інформацію про відкриття виставки читайте у матеріалах місцевих ЗМІ.

Довідково:

Ярослав Олександрович Потапенко (28 жовтня1975, с. ПірновеКиївська областьУкраїнська РСР — 14 січня2016) — український історик, доктор історичних наук, професор кафедри Історії та культури України Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди, учасник Революції гідності. З листопада 2013 по лютий 2014 р. активнивний учасник Революції гідності. Під час одного із протистоянь був поранений, але не покинув своїх побратимів, продовжував боротись проти банди Януковича. Очолював ГО «Майдан Переяславщини».
Указом Президента України № 41/2017 від 17 лютого 2017 року «за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, активну громадську та волонтерську діяльність» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вшанування: у місті Переяслав названо вулицю на честь Ярослава Потапенка.

Андрі́й Ві́кторович Галу́щенко (нар. 2 лютого 1975, смт Кожанка, Фастівський район, Київська область — пом. 2 вересня 2015, Лобачеве, Новоайдарський район, Луганська область) — головний позаштатний працівник оперативного підрозділу Служби безпеки України, керівник зведеної мобільної групи із протидії контрабанді в зоні проведення антитерористичної операції, волонтер, учасник бойових дій під час війни на сході України. Позивний «Ендрю».

За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов’язку відзначений — нагороджений: 15 вересня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
13 жовтня 2015 року — Народний Герой України (посмертно).
Вшанування
У жовтні 2015 року в Національній академії СБУ відкрито пам’ятний знак загиблим співробітникам спецслужби, на якому викарбувано ім’я Андрія. Ім’ям Андрія Галущенка названо 1-й курс студентів Інституту інформаційної безпеки. У лютому 2016 року на фасаді Кожанської школи урочисто відкрили меморіальну дошку на честь героя-земляка. В Академії СБУ відкрили стелу пам’яті Героя Андрія Галущенка на роковини його загибелі. У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна (колишнє суворівське училище) відкрили меморіальну дошку на честь випускника Андрія Галущенка.

За матеріалами Вікіпедії.