розміщено в: Новини | 0

Ліцеїсти 9-А класу прослухали лекцію «Про історію становлення та розвиток поштового зв’язку в Україні» наукового співробітника НІЕЗ «Переяслав», Грудевич Тетяна Вадимівна. Ліцеїсти дізналися про те, які були засоби зв’язку у кам’яну добу, у період Київської Русі і майже до 20 століття.

Візник, ямщик, станція… Ці слова ожили в уяві дев’ятикласників.

Цікавою була інформація про поштову станцію, яка колись була в Переяславі, а саме про особливості  пересилання поштової кореспонденції, грошових переказів, посилок, перевезення пасажирів. Вона була третьою за величиною у 19 столітті після Києва, Полтави.

Діти віртуально ознайомились з житловим приміщенням доглядача станції та кімнатою для відпочинку, а також її призначенням. У кімнаті для відпочинку пасажирів є грамофон та фісгармонія, такий тогочасний гаджет, які допомагали подорожуючим приємно проводити час в очікуванні своєї черги на виїзд; у візницькій ямщики відпочивали та грілися після довгої дороги, харчувалися, лагодили упряж та розважалися. Візницька облаштована столом з лавами, місцем для спання, кінською упряжжю, одягом візників, судником з посудом, народними музичними інструментами.