13 березня учні КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» відвідали музей кобзарського мистецтва. Для них працівниками музею була підготовлена лекція та фільм про діяльність Миколи Петровича Будника, майстра музичних інструментів, Панотця Київського кобзарського цеху в м. Ірпінь. Ліцеїсти дізналися хто такі були сліпі кобзарі, на яких музичних інструментах вони грали. Учні мали змогу побачити різні види бандур та інших музичних інструментів. За бажанням юнаки могли навіть спробувати пограти на лірі та бандурі. «Бандура! Скільки в слові цім дзвенить героїки і слави»: народознавчий нарис присвячений кобзарям – бандуристам. Кобзарі й бандуристи – співці нашої історії, нашої слави української. Вони піднімали дух народу, творили епос України. Були першими поетами, композиторами і піснярами. В піснях розповідали про побачене і почуте, про гетьманів, про подвиги, про людське горе в неволі. Микола Петрович Будник захоплювався малюванням та любив грати на бандурі. Власноруч зробив собі бандуру. Навчався у відомого бандуриста Г. Ткаченка. Він єдиний з учнів опанував весь репертуар вчителя, в якому переважали думи , історичні і духовні пісні. Натхненно пропагував серед молоді кобзарську справу. Заснував школу народних музичних інструментів, в якій налагодив виготовлення бандур, кобз, лір, реконструював інструменти, що давно вийшли з ужитку: давньоруські й половецькі гудки, шоломовидні та криловидні гусла. На зразок давніх кобзарських об’єднань-цехів виникло Всеукраїнське братство традиційного кобзарства. Панотцем якого одностайно визнано Миколу Петровича Будника. Його спокійна мова, тиха гра і тихий спів глибоко западає в душу чулого слухача, його вид випромінює святість.16 січня 2001 р. він помер – на 48-му році свого життя. Не збулася його мрія кобзарювати, мандруючи з братчиками Україною.