5 та 6 березня 2019 року ліцеїсти нашого закладу у складі 10 осіб разом з бібліотекарем Назаренко Т.М. долучилися до Всеукраїнського заходу, присвяченого 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка – «Встане Україна, Світ правди засвітить». Організаторами даного заходу виступили:

– ВГО “Об’єднані війною. 90-й батальйон.”

– ГО”Спілка учасників АТО Оболонського району м.Київ”

– Народна платформа «Чисте небо»

– ГС”Ветеранський простір”

– Центр туризму та краєзнавства учнівської молоді Оболонського району м.Київ

– РДА Оболонського району

– Канівська РДА

Метою поїздки була захоплююча подорож Шевченковими місцями – батьківщиною відомого українського генія та мислителя, художника, драматурга, прозаїка, політичного і громадського діяча.

Перший пункт нашої програми – село Моринці, де народився поет. Тут ми побачили садибу родини Тараса Григоровича, змогли пройтися сільськими вулицями, які й досі зберегли вигляд початку ХІХ століття в рамках історико-культурного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”.

Наступним пунктом призначення стало село Шевченкове (колишнє, за словами екскурсовода, село Керелівка; хоча ми звикли до назви «Кирилівка»), де ліцеїсти разом з учнями київських шкіл та ветеранами АТО  читали ліричну поезію Шевченка.

Другий день заходу відбувся у Каневі на Чернечій горі. ,спочатку ми прослухали цікаву лекцію екскурсовода про життєвий шлях Кобзаря. А потім відбулася спільна акція ветеранів АТО – членів ГО «Об’єднані війною. 90 батальйон» та учнівської молоді «Т.Г.Шевченко – геній, мислитель, пророк…».

Також відбулося покладання квітів до могили поета.

Поїздкою були задоволені всі – і учні, і дорослі.