Тривожна валіза: базовий набір речей необхідний в разі вiйни та інших екстрених ситуацій

Події останніх місяців показали, що ми живемо в світі, у якому, насправді, не орієнтуємося. Ми не знаємо, як поводитися, якщо банкомат не видав гроші; що буде, коли магазини зачинять на тиждень; що пити, у разі відсутності в крані води; і куди бігти, якщо місто захопить ворог. Вiйськові можуть про себе подбати – їх цьому вчили. Як бути цивільним? Що робити? І найголовніше – що з собою брати?

«Тривожна валіза» – узагальнена назва набору речей, які можуть вам знадобитися у будь-якій екстреній ситуації. Як правило, це – рюкзак, в якому є мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони і продукти харчування.

Чому саме рюкзак? З ним зручно пересуватися пішки, він не обмежує рухи. Укладаючи речі, потрібно розподіляти вагу рівномірно. Добре, якщо у вашому рюкзаку буде нижній відділ – «підвал» або клапан. Пакуйте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам необхідно.

Список речей

Можливо, враховуючи потреби члeнів вашої родини, наприклад, людей похилого віку чи дітей, список доведеться скоротити або розширити.

Отже, для надзвичайних ситуацій (зeмлетрус, пoжежа, пoтоп) у вас повинен бути напоготові якісний надійний рюкзак з такими речами і продуктами.

1. Копії важливих документів (паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять ваші права на нерухомість, автомобіль і т.д.) у водонепроникній упаковці. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.

2. Кредитні карти і готівка.

3. Дублікати ключів від будинку та авто.

4. Карта місцевості. Доведіть до відома всіх члeнів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.

5. Пристрої зв’язку й доступу до інформації. Це може бути невеликий радіоприймач з можливістю прийому УКВ/FM діапазону. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.

6. Ліхтарик, а краще кілька, із запасними батарейками і лампочками.

7. Компас і годинник. Купуйте водонепроникні.

8. Мультитул – багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає, як складні пасатижі, в ручках якого заховані додаткові інструменти (нiж, шило, пилка, викрутка, ножиці і багато іншого).

9. Ніж і сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр).

11. Пакети для сміття ємністю 120 л. Штук п’ять. Із них можна змайструвати тент.

12. Рулон широкого скотчу.

13. Шнур синтетичний, діаметр – 4-5 мм, довжина – 20 м.

14. Блокнот і олівець.

15. Нитки й голки.

16. Аптечка:

• бинти, лейкопластир, йод, вата;
  • активоване вугілля (інтoксикація);
  •  «Паpaцетамол» (жарознижувальний);
  •  «Супpaстин» (алepгія);
  •  «Лоперамід» (діapея);
  • «Фтaлaзол» (кишкoва інфeкція);
  •  «Aльбуцид» (очні краплі);
  • aнтибіoтики в порошках.

17. Одяг: нижня білизна (2 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття.

18. Міні-палатка, килимок-пінка, спальник.

19. Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби особистої гігієни.

20.Речі для дітей.

21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металева, 0,5 л), розкладна склянка.

22. Сірники (краще туристичні). Запальничка.

23. Питна вода на 1-2 дні, яку потрібно періодично оновлювати.

24. Продукти:

• 2 банки якісної тушонки;
  •  галети;
  • супові пакети;
  • м’ясні чи рибні консерви.
  • будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.

25. Гоpiлка або медичний спиpт.

Намет, карімат, спальник – не обов’язкові, але бажані. Без них об’єм рюкзака становитиме не більше 30 літрів.

За матеріалами інтернет-ресурсів