Повстання українського народу проти польської шляхти у другій половині XVIII століття на Правобережжі

Розширити коло знань учнів 9-Б класу про визвольне повстання на Правобережній Україні 1768 року допомогла науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Олена Калінович (02.12.2021р.). Вона детально  розповіла про передумови народного гніву: Андрусівський договір, гніт католицької церкви, знущання шляхти з селян.

Дев’ятикласники побачили зброю повстанців, почули свідчення очевидців тих подій, дізналися про ватажків Максима Залізняка, Івана Гонту.

Інтерес викликали такі постаті, як архимандрит Мелхіседек, мученик Данило, які жили у ті часи в Переяславі і були причетні до відстоювання прав українців.

І, звісно, у своїй лекції науковець висвітлила історію написання поеми Т.Г.Шевченка «Гайдамаки».