День лекторію

18.10.2019 р. з лекцією «Пам’ятки архітектури давньоруського Переяслава» завітав до учнів 9-Б класу науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Чирка Л.Г. Він нагадав ліцеїстам, що Переяслав-Хмельницький – одне з найстаріших міст Київщини. Вперше Переяслав згадується у літописі під 907 роком. Дев’ятикласники дізналися, що довгий час місто було центром удільного князівства, також до будівництва Софіївського собору в Києві, у Переяславі містилась резиденція руських митрополитів; що саме у Переяславі за часів Київської Русі  єпископ Єфрем побудував першу лікарню. Окрім того, лектор розповів і про унікальну культову споруду міста – Михайлівську церкву та про інші християнські архітектурні пам’ятки.

18.10.2019 для учнів 11 класу науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Мелешко Т.В. прочитала лекцію «Історія створення української християнської церкви на теренах Київської Русі: ретроспективи і сьогодення». У ході лекції розглядалися питання становлення християнської віри з часу правління князя Володимира та створення незалежної української православної церкви.Ліцеїсти дізналися про церковно-світський рух за українізацію церковного православного життя після Лютневої революції 1917 року, за часів Директорії, панування більшовицької влади та видатних церковних діячів, які присвятили своє життя утворенню автокефальної Української церкви.