Петро Дремлюга – учасник бою під Крутами

розміщено в: Новини | 0

22 січня ліцеїсти взяли участь у відкритті виставки художніх робіт Петра Дремлюги (1899-1991рр). яка експонується у Музеї «Заповіт» Т.Г. Шевченка” НІЕЗ “Переяслав”.
“Переяславці старшого віку його знали як педагога, який у 1950-1960 роках працював викладачем образотворчого мистецтва, креслення та каліграфії в педучилищі. Петро Панфилович сам добре малював, колекція його акварелей частинками збереглася в різних місцях. Зовсім недавно працівники заповідника зібрали воєдино 83 авторські малюнки Дремлюги. В одній з кімнат музею виставили 66 робіт різних жанрів.
Проте в День Соборності на презентації виставки говорили про Петра Дремлюгу не як про художника, хоча й згадувалося про його мистецький хист. Ініціатор і ведучий заходу Тарас Нагайко, завідувач відділу історичного краєзнавства, представив його насамперед як високопатріотичну особистість із глибоким проукраїнським переконанням, який був учасником бою під Крутами.” (за матеріалами районної газети “Вісник Переяславщини”)
Ми його згадуємо не тільки, як справжнього патріота, а і як людину, обдаровану талантами. До нас дійшли його унікальні твори живопису. Вшановуючи цю особистість, на даному заході учениця дев’ятого класу Чепурна Анна представила своє наукове дослідження щодо постаті Петра Дремлюги.
Ліцеїстка Васько Оксана натхненно читала для гостей поезію В. Стуса про долю тих, хто віддав своє життя за майбутнє України, «Сто років, як сконала Січ». І, безумовно, лірично лунала народна пісня у виконанні нашого юного бандуриста Гуленка Богдана.
Проведення заходу було ініційоване завідувачем відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Тараса Нагайка, який виступив і організатором, і ведучим.