Крути – бій за майбутнє!

розміщено в: Новини | 0

Ліцейська родина разом із директором Василем Козієм вшанували пам’ять Героїв Крут  – 101-у річницю бою поблизу залізничної станції «Крути», коли українські війська відступили до станції Крути, на їх підтримку було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів і 20 старшин (офіцерів) та першу сотню (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.
Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.
Саме декілька сотень курсантів і студентів стримували наступ на Київ армії більшовиків, обороняючи українську державність, доводячи тим самим “без армії немає державності”.
До присутніх звернувся директор, наголосивши “Перебуваючи в Києві не полінуйтесь відвідати Аскольдову могилу і покласти квіти на могилу тих, хто боронив державність і незалежність України.”
Присутні вшанували подвиг українських юнаків хвилиною мовчання. Організаторами заходу встановлена інсталяція у вестибюлі учбового корпусу, розміщено інформаційний стенд та організовано тематичну виставку у ліцейській бібліотеці “Крути – бій за майбутнє”.