28 квітня в Україні відзначається День охорони праці

розміщено в: Новини | 0

У 2020 році, за рекомендацією Міжнародної асоціації праці девізом Дня охорони праці є  – “Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя”.

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам’яті на честь загиблих на робочому місці. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.

З часом цей день об’єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров’я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій і т.д.

За оцінками МОП:

Кожного дня у світі в середньому близько 5000 чоловік гинуть у результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, які пов’язані із професійними захворюваннями. Приблизно 270 млн. людей страждають від нещасних випадків на виробництві, 160 млн. – отримують хвороби, які ведуть до летальних наслідків і мають виробничий характер.

З історії започаткування свята

“Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.

Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськостi до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.”

День охорони праці в Україні 

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України:

Указ
Президента України  Про День охорони праці
 З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та 
професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві, постановляю: Установити в Україні День охорони праці, який відзначати щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці.
Президент України                                                        В. ЮЩЕНКО 
м. Київ
18 серпня 2006 року
N 685/2006