ЛІЦЕЇСТИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

розміщено в: Новини | 0

Сьогодні Україна згадує трагічні події Революції Гідності, події Майдану-2014 року. На 20 лютого припадають трагічні події розстрілу майданівців.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять громадян, завдяки яким змінено перебіг історії України. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року.

З цієї нагоди директор ліцею Василь Козій разом з ліцеїстами взяли участь у меморіальному заході та покладанні квітів, які відбувалися біля пам’ятника воїнам АТО. Участь у заході приймали участь очільники міста, військовослужбовці та представники громадськості. Учасники мітингу згадали Героїв Небесної Сотні, поранених на Майдані, громадських активістів, а також учасників АТО та ООС, які відстоювали цінності Революції Гідності, віддавши своє життя.

О 12.00 год у актовій залі відбувся захід до Дня Героїв Небесної Сотні, підготовлений ліцеїстами під керівництвом педагога-організатора. У своєму виступі директор Василь Козій зазначив: ” 20 лютого сталася подія, яка навіки ввійде в історію сучасної України. У цей день у Києві відбулись масові розстріли активістів. Українці віддали своє життя за майбутнє своїх дітей, батьки спільно із дітьми брали участь у цих подіях. І наші учні не є винятком, хоча про їх участь у подіях Майдані ми дізнались пізніше. Пам’ятайте цей подвиг, розповідайте дітям, не забувайте імена героїв. Слава Україні!” 

Довідково.:

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.