ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ В ЛІЦЕЇ – ІНТЕРНАТІ «ПАТРІОТ»

З 17 лютого по 21 лютого в КЗ КОР «Переяслав – Хмельницький ліцей – інтернат «Патріот» проводився тиждень математики, метою якого було повторити і узагальнити знання учнів з математики; розвивати логічне мислення, вміння знаходити вихід із нестандартної ситуації; виховувати увагу, самостійність, потяг до знань, виховувати у дітей зацікавленість до математичних завдань, зацікавити їх логічними задачами з елементами гумору.

Девізом тижня стали рядки вірша:
                          Любіть, кохайте, поважайте
                           І математику вивчайте,
                           Вона вам з часом пригодиться,
                           В житті вам дуже знадобиться!

Тиждень розпочався конкурсом математичних газет, який був присвячений видатним українським математикам. В цьому конкурсі участь взяли всі класи. Хочеться відмітити, що ліцеїсти досить таки відповідально поставилися до цього завдання. Газети були виконані охайно, змістовно, наповнені цікавим матеріалом. Слід відмітити роботу 11 класу та 9 – А класу, але перемогу одноголосно було присуджено математичній газеті про Михайла Кравчука, яку виготовила учениця 10 – А класу Булах Владислава .

Дуже цікаво пройшов КВК для учнів 11 класу. У грі приймали участь три команди «Бобринята» (капітан Бобир В.), «Альфа» (капітан Круглик Д.) та «Цвєточки» (капітан Соломаха В.). Гра складалася з таких етапів: «Розминка», «Розв’язування задач», «Уважність», «Математичні терміни», «Подумай», «Конкурс капітанів», «Бліц – турнір». З самого початку першість захопила команда «Цвєточки» і до самого кінця тримала перевагу. На другому етапі спробувала взяти верх команда «Бобринята», але команда Соломахи В. не поступилася і перемогла з великим відривом.

Конкурс «Хто швидше», який включав в собі різні етапи: «Хто краще», «Хто більше?», «Хто ерудованіший ? був проведений у 9 – Б класі. У змаганні брали участь всі учні класу і кожен з них був призером. Проте загальна перемога дісталась Антонову А.
 Цікаве і дуже непередбачуване було свято математики у 7 – Б класі, адже чарівна «Математична скринька була повною різноманітних сюрпризів. Одні з них були пізнавальними, інші – розважальними. А ось «щасливчики» отримали призи. Всі вони мали математичний зміст. Переможцем став весь клас.

Для учнів 7 – А класу був проведений конкурс «Найрозумніший математик». Дванадцять учнів змагалися за вихід у півфінал. Їм приходилося давати відповіді на цікаві запитання. В запеклій боротьбі вихід у півфінал здобули Бородін К., Солошенко В., Титаренко В., Борисова В., Романенко П. та Дорофеєва Ю. І знову розпочались змагання за вихід у фінал. Тепер учні вибирали самі тему з математики, хто більше дасть правильних відповідей, той більше отримає балів. Впевнено у фінал вийшли Титаренко В. і Романенко П. А от третій фіналіст визначився тільки по додаткових запитаннях. Ним став Бородін К.  І знову учні вибирають тему з математики. За правильну відповідь по своїй темі вони отримують 2 бали, а по темі свого суперника – 3 бали, по загальній темі – 1 бал. Романенко П.  відповідала на запитання  по своїй темі, Бородін К., щоб обігнати Полю бере питання свого суперника, Титаренко В. пробує також питання свого суперника і лише загальні питання принесли йому перемогу. Недаремно кажуть «тихіше їдеш, дальше будеш».

Весь клас 10 – А класу брав участь у змаганні «Кращий знавець тригонометрії». Учні брали участь у різноманітних конкурсах: «Формули», «Знайди помилку», « Спрости вираз», «Розв’яжи рівняння». Кращим знавцем тригонометрії визнано Ткаченко Оксану.

Дві команди «Радіана» та «Косинуси 10 – Б» взяли участь у перегонах «30 запитань до фінішу» У запеклому математичному протистоянні з різницею у 2 бали перемогли «Радіани» Наприкінці учні відзначили найцікавіші запитання і ще довго обговорювали відповіді до них.
 У 9 – А класі під час «Брейн – рингу» перемогу отримала команда «Сонечка з капітаном Посторонке А.
 Учні 8 класу грали в гру «Математика з зірками». Три команди змагалися за перемогу:  «Ромбіки» (капітан Пронін Р.), «Трикутники» (капітан Назаренко Т.), «Знак запитання» (капітан Павлівський Р.).Змагання проходили за такими конкурсами : «Розминка», «Хто більше», «Намалюй фігуру», «Конкурс капітанів», «Несправний телефон», «Малювалки». Впевнену перемогу здобула команда «Трикутники» яка набрала 52 бали.

А ще цього тижня учні багато цікавого дізналися про про видатних вчених математиків, про нові математичні дослідження. Надзвичайно захопливі були реферати учнів Желєзнова Д., Коркач М., Посторонке А., Івахно В., Золоташка Р., Татарчука А., Івашини О., Трикіши В.,Харлай В., Колесника А., Карнарука І., Карнарука А. А учні Кудима А, Мусієнко Л., Яніцький П. та Скринник В. підготували проекти. Краще всіх розгадували ребуси Дорофеєва Ю., Павленко М. та Розсолова К. А  Ткаченко О. і Самсон І. Не мали рівних в розгадуванні кросвордів.
 Математичний тиждень не залишив нікого байдужим. Він надав можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепив учням любов до математики, сприяв розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмового матеріалу. А це і було основною метою проведення тижня. (Автор:Н.Козій)