Творчість миролюбних. Майстер-клас “Великодня писанка”.

розміщено в: Новини | 0

Минулого року ми проводили акцію «Писанка єднає», вона була спільною для ліцеїстів і військовослужбовців в/ч 3070 Національної гвардіїі України. Цьогоріч за ініціативи ГО «Захист прав», волонтерки, парамедика Сушко Тетяни, яка запропонувала познайомитись із народною майстринею, знаною писанкаркою Переяславщини і не тільки, адже роботи пані Ліни Шевченко експонуються у Японії, Франції, країнах Східної Європи. Під керівництвом народної майстринь – Ліни Шевченко учасники заходу: ліцеїсти, педагогічні працівники, військовослужбовці в/ч 3070 Національної гвардії України доторкнулися до одного з наймиролюбніших видів мистецтва, традиція якого закладена в серце кожного українця – народження писанки.

На новоспечених «писанкарів» чекало феєричне різномаїття кольорів, візерунків, символів та разом із цим – спільні на всіх спокій та умиротворення.

Нарешті, більшість з нас зрозуміли, що ж  дає писанкарство людині та з якими думками працюється над власною писанкою – спокій, добро і надія на краще. Писанка – це мистецтво. І чим більше будемо писати писанок, тим і люди добріші, це дає дуже багато – виховує рівновагу, уважність, стриманість, спокій. Людина заспокоюється, коли пише писанку. Ну, а найголовніше – це писати писанку ще й з молитвою, тоді ми долучаємось до Небесного.

Пані Ліна ознайомила з історією писанкарства, технікою створення і народження писанки, символікою та значенням символів.

Ми дякуємо за можливість познайомитись з чудовою людиною, за можливість доторкнутись до прекрасного, за можливість стати трішки добрішими і спокійнішими.