Лекція для учнів 5 класу «Українське писанкарство» - Школа-інтернат

jk19.04.2018р. в ліцеї-інтернаті «Патріот» науковим співробітником НІЕЗ «Переяслав» Віктором Ткаченком було прочитано лекцію для учнів 5 класу «Українське писанкарство».

56yТрадиційні писанки як один із видів народного мистецтва широко розповсюджені і мають тисячолітню історію. Значну роль відігравали писанки у звичаєво-обрядових традиціях українського народу. Вони використовувалися в різних магічних, ритуальних, ігрових діях та з декоративною метою.
Дітей дуже зацікавила технологія виготовлення писанок. 45На сьогодні відомо більше 20 видів технік розпису та виготовлення великодніх яєць. До рідкісних належать техніки, серед яких вирізняються дряпанки, розпис шпилькою, травлення за допомогою кислоти.
Пан Віктор підготував цікаву презентацію, де було представлено писанки усіх регіонів України. На завершення зустрічі він подарував до ліцейської бібліотеки свою монографію «Українське писанкарство кінця ХІХ-ХХ ст.»

Время: 2018-08-21 15:57:51