1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

logo


top-1

top-2

top-3

top-4

2421 лютого відомому українському історику, археологу, академіку Петру Петровичу Толочко виповнюється 80 років. Петро Толочко 30 років очолював Інститут археології, написав сотні праць і десятки книг.

е6Наукова діяльність Петра Петровича присвячена дослідженню історії Київської Русі. В цілому 15 років академік провів в археологічних експедиціях. Він відродив археологію стародавнього Києва, яка в силу різних причин, у тому числі після репресій 30-х років, була повністю знищена. Петро Толочко встановив вік Києва. Завдяки його наполегливості, вмінню відстоювати свою позицію на найвищому рівні, було визначено, що Києву 1500 - на 200 років більше, ніж прийнято було тоді вважати. Толочко спростував твердження деяких вчених, що в десятому столітті кияни жили у землянках. Він остаточно довів: у той час Київ був багатим і сильним містом, яке перевершує в розвитку безліч європейських столиць.
До ювілею знаменитого вченого 5 березня 2018 року учнями 10-11 класів під керівництвом вчителя історії Лазарєвої І. В. в мультимедійному кабінеті було переглянуто документальний фільм "Петро Толочко. Підручник історії".
«У щоденній метушні, в якій ми змушені сьогодні існувати, втрачається відчуття реальності, відчуття того, що по-справжньому важливо», - говорить один з авторів фільму, головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін. Вчений зі світовим ім'ям Петро Толочко міг емігрувати за кордон ще за часів Радянського Союзу. І сьогодні він отримує пропозиції виїхати до Європи, де йому можуть забезпечити комфортне і безбідне життя. Але його життя та його робота пов'язані з Україною.
У документальному проекті з глибокою повагою і теплотою про Петра Толочка та його видатні роботи говорять відомі вчені: академік Національної академії наук України Віктор Барьяхтар; професор, доктор медичних наук, член-кореспондент НАН Ісаак Трахтенберг; український архітектор, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Лариса Скорик та інші.
Потрібно знати таких людей, як Петро Петрович Толочко, потрібно впізнавати їх в обличчя. Саме такі люди повинні бути справжніми медійними персонажами, на них треба рівнятися. Його життя - це служіння Батьківщині. Ми всі вдячні академіку Толочку за нашу тисячолітню історію, за наш стародавній і справжній Київ.

patriot

Прозоро і відкритоznodpadovira2shevchenko

 

569568
Сьогодні
За тиждень
За місяць
Вього
60
2532
43283
569568

Время: 2018-07-21 04:03:07