000000Наша країна може пишатися багатьма вірними дочками та синами, які примножують її славу, серед них і Любов Василівна Забашта – відома українська поетеса, драматург, прозаїк, від дня народження якої 3 лютого минуло рівно 100 років.

0000З цієї нагоди для учнів 5 класу вчителем української мови і літератури Кабанячою Л.М. був проведений Поетичний вернісаж, на якому учні мали змогу детальніше познайомитися з творчістю Любові Забашти. Майбутня поетеса виявила цікавість до поетичної творчості ще в дитинстві, навчаючись у школі, а путівку в літературне життя їй дав Павло Григорович Тичина. Це трапилося 1935 року на обласній нараді молодих літераторів у Чернігові, коли 17-річна Любов прочитала напрочуд щирі та ліричні вірші, на відміну від своїх товаришів, які писали «шаблонні» твори – зразки «махрового» соцреалізму.00000
Діти переглянули мультимедійну презентацію про життя і творчість письменниці, а потім декламували її прекрасну поезію.
Чималу частину творчого доробку поетеси складають вірші для дітей – перша збірка поезій для малят під назвою «Паляниця білолиця» була видана в 1963 році, а за нею з'явилися на світ збірки «Коли я виросту», «По гриби», «Пісня зеленого лісу» та повість «Будинок мого дитинства». Багато віршів Любові Забашти були покладені композиторами на музику та стали популярними піснями («Ой вербиченько», «Червона ружа», «Криниця мого дитинства», «Квіт папороті», «Засихає в степу материнка» та інші).
000А якщо дійде пісня хоч одна
До вас, нащадки, в радості, в привіті,
Як серця незрадливого луна.
То, значить, я жила немарно в світі.

Мабуть, найбільшим талантом Любові Забашти можна назвати зовсім не прозовий, і навіть не поетичний, а таке начебто просте (і водночас рідкісне) уміння бачити красу навколишнього світу та любити цей світ, а також усе живе в ньому. Тому її вірші, щедро сповнені цього почуття, продовжують зігрівати серця українців.

Время: 2018-02-18 08:52:08