image23Від того, як суспільство ставиться то тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Сучасне суспільство не байдуже до вирішення проблем цих людей.

Багато заходів проводять державні структури, громадські організації, волонтерські об'єднання, які демонструють не байдуже ставлення до проблем людей з особливими потребами. Захищаючи гідності людей з особливими потребами, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і політиками, економістами, соціально активними і життєрадісними людьми, які надихають на позитивні звершення багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.
В учасників волонтерського об'єднання «Довіра» КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» ваникла ідея створення нового підходу до вирішення деяких питань цих дітей, соціалізації особистості в позаурочній діяльності. В рамках соціального проекту «Добрі справи» проведення акції «Доторкнись долоньками». Ця акція є актуальна на сьогодняшній день, оскільки і в нашому місті є діти з обмеженими можливостями, які перебувають у дитячому закладі, реабілітаційному центрі «Калинка».
В результаті проведення акції всі учасники отримають соціальний досвід, а діти на яких направлений проект, отримають емоційну та моральну підтримку, через насичення їх життя спілкуванням, цікавими подіями та спільними справами (малювання, аплікація, розфарбовка та інш.) Діти з обмеженими можливостями та їх родини в черговий раз отримають підтримку (моральну, емоційну), відчують небайдужість інших дітей до себе, не залишаться один-на-один зі своїми проблемами, відчують, ще раз що вони не самотні, є люди, яким вони не байдужі.
Мета акції: не залишитися байдужим до проблем, з якими живуть діти з обмеженими можливостями, створити атмосферу любові і радості для тих, хто не має можливості відвідувати школу (в зв'язку зі складною хворобою), поділитися своїм теплом серця, подарувати радість дітям, яких доля почала загартовувати з перших днів народження, змінити відношення до себе і до оточуючих, формулювати ситуації і організовувати власний життєвий простір, будучи в цьому активним суб'єктом, розвивати громадянську ініціативу і громадянську відповідальність, стимулювати інтерес до рішення актуальних проблем дітей з обмеженими можливостями, покращити емоційний стан дітей, забезпечити можливості молоді відчути себе соціально значущою одиницею суспільства.
Акція розрахована на два місяці (лютий-березень), в рамках якої плануються такі заходи: проведення один раз на тиждень майстер-класів зі спільної справи (малювання, аплікація, розфарбовка та інш.), виготовлення світкових листівок до різноманітних свят, на завершення проведення самодіяльної концертної програми «В колі друзів».
07.02.2018 року волонтери «Довіри» Касьянова Олександра та Кутова Дарина підготували та проведи перше заняття з вихованцями дитячого центру «Калинка», на якому всі разом виготовили листівку для друга. Зустріч відбувалася в теплій, дружлюбній атмосфері і принесла всім учасникам багато позитивних емоцій.

Время: 2018-07-21 13:14:04