Концерт Сергія Грінченка - Школа-інтернат

IMG 20180125 134630Інколи нас, сучасних поцінителів мистецтва, охоплює скептичне ставлення до  начебто старомодного інструменту - баяну, то варто хоча б раз почути, як грає на ньому народний артист України Сергій Грінченко, який 25 січня дав сольний концерт у нашому закладі.

IMG 20180125 134601 У його руках баян чарує переливами й несподіваними інтонаціями. У цьому переконалися ті, хто відвідав цей концерт, який став можливим завдяки Проказову Володимиру Федоровичу (викладач класу "баяна" міської музичної школи та колишній її директор).IMG 20180125 134704
Гра Сергія Степановича зачаровує своєю неповторністю, дає можливість відчути філігранність майстра. Він виконує як класику, так і твори сучасних українських композиторів, естрадні твори. Музикант грає віртуозно, натхненно, ніби зливається з інструментом. Після кожного твору зриває оплески. Слухачі подумки побували в українському степу разом з козаками, і на вуличках романтичного Парижу. Грінченко ж сам і веде концерт. IMG 20180125 134956Розповідає історії, жартує, але коли починає грати, усмішка змінюється зосередженістю та повним зануренням у мелодію. Він бездоганно володіє штриховою палітрою, незвичною для баяністів тонкою поетичністю виконання та неповторною, бісерною манерою гри. З теплотою та щедрими оплесками актовий зал дякував Сергію Грінченку та Проказову Володимиру Федоровичу, за подаровані хвилини прекрасного.

IMG 20180125 135035Інформація про Грінченко Сергія "Сергій Степанович Грінченко (нар. 1953) — український баяніст, народний артист України (1996). Народився Кременчуці. Закінчив Полтавське музичне училище (1973) та Київську консерваторію (1978). В 1977 році він став лауреатом Українського конкурсу (м. Київ), а в 1982 році отримав «Grand Prix» та звання лауреата міжнародного конкурсу у м. Ансі (Франція). З 1992 є художнім керівником Квартету баяністів імені М. І. Різоля при Національній філармонії України, паралельно викладає в Національній музичній академії України. Доцент Національної музичної академії імені Петра Чайковського. У творчому доробку віртуоза — сольні програми, виступи з квартетом баяністів, провідними оркестрами та диригентами. Має чимало записів на радіо і телебаченні, а також два компакт-диски з творами українських та зарубіжних композиторів. Всюди, де музикант побував (а це країни Європи, Латинської Америки, Азії і навіть Африки), його визнавали як одного з найкращих представників української баянної школи, а виступи зарубіжна преса називала сенсаційними. Він сформував новий квартет баяністів Національної філармонії України у 1992 році. Нині в ньому грають його учні — Роман Молоченко, Ігор Саєнко, Олег Шиян. У 1999-му колектив отримав Першу премію на Міжнародному конкурсі "Citta di Castelfidardo" в Італії. На Міжнародному фестивалі-конкурсі "Music World" в Італії у 2001 році Сергій Грінченко став володарем Гран-прі. Указом Президента України у 2003-му його нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня та почесною грамотою Кабінету Міністрів України."

Время: 2018-08-21 15:56:05